Kodi – tworzenie kopii bezpieczeństwa

Tworzenie kopii bezpieczeństwa jest obecnie podstawą. Nasze zdjęcia, dokumenty czy ustawienia są bardzo ważne, więc wiele aplikacji umożliwia nam ich łatwy backup. Kodi posiada wbudowaną wtyczkę, która pozwoli w bardzo szybki sposób wykonanie kopii całego programu. Nasze ustawienia menu czy dodatki będziemy mogli przywrócić nawet na innych urządzeniach. Jest to duże ułatwienie jeżeli mamy np. dodatkowy TV Box. Tworzymy kopię na komputerze i w szybki sposób przenosimy do innych urządzeń przez nośnik danych, internet czy po sieci.

1. Zaczynamy od aktywowania naszej wtyczki. Przechodzimy do zakładki „System/Ustawienia”

 

 

 

 

 

 

 

2. Dodatki

 

 

 

 

 

 

 
3. Następnie wybieramy opcję „Szukaj” i wpisujemy „backup”

4. Pojawi nam się parę odwołań ale my klikamy w „Skrypt – Backup”. Po otworzeniu wybieramy opcje zainstaluj.

Wracamy do głównego menu Kodi i klikamy w zakładkę Programy i tam jest nasza wtyczka Backup.

Po włączeniu pojawi nam się opcje do tworzenia i przywracania kopii my jednak musimy najpierw ustawić wtyczkę, więc wchodzimy w „Open Settings”

Pierwsza zakładka to ustawienie pliku zapisu. Możemy wybrać aby nasza kopia była zapisana lokalnie na naszym urządzeniu, wysłać na serwer, Dropbox czy Google Drive. Zalecam zaznaczenie opcji „Compress Archives” wtedy nasza kopia będzie zapisana w jednym skompresowanym pliku. Przyspieszy to kopiowanie na pamięć zewnętrzną czy serwer.

Następna zakładka to „Wybór pliku”. Możemy spersonalizować naszą kopie o pliki, które mają się w niej znajdować.

Ostatnia zakładka „Harmonogram” to nic innego jak automatyczne tworzenia kopii. Możemy zaplanować aby program sam tworzył kopie i zapisywał nam na serwerze np. raz w miesiącu.

Po zapisaniu ustawień program jest gotowy d działania.