Torrent TV – Ogladanie telewizji i filmów protokołem p2p

Coraz bardziej popularnym sposobem na oglądanie filmów czy telewizji na żywo staje się technologia Peer to Peer. Od wielu lat możemy przy pomocy p2p wymieniać się plikami czy nawet oglądać wydarzenia sportowe np. za pomocą programów takich jak SopCast. Coraz szybsze łącza pozwalają nam na odbieranie źródła bez zakłóceń i o wiele lepszej jakości. W internecie możemy znaleźć coraz więcej aplikacji do odbioru różnego materiału. Poniżej kilka sposobów na odtwarzanie transmisji na żywo przy pomocy protokołu p2p

1. Zasada działania
2. Jak odbierać transmisje na komputerze
3. Konfiguracja Kodi z protokołem p2p

 

1. Zasada działania

W sieci p2p każdy użytkownik może być odbiorcą jak i dawcą. Struktura najczęściej jest uzależniona od klientów dlatego w przypadku ich braku, możemy nie otrzymać sygnału. Działa, więc to inaczej jak pobierane z serwera gdzie pliki są wyłącznie ściągane bez konieczności ich udostępniania.

 

2. Jak odbierać transmisje na komputerze

Ace Stream to obecnie jeden z najpopularniejszych programów do odtwarzania materiałów na żywo p2p. Transmisje możemy odbierać w doskonałej jakości. Przy oglądaniu wydarzeń sportowych na dużym telewizorze możemy poczuć się wręcz jak na stadionie. Do odtwarzania potrzebujemy ściągnąć program ze strony autora: http://acestream.org

Po szybkiej instalacji mamy do dyspozycji odtwarzacz Ace Player HD jest to właściwie nakładka na popularny VLC. Program umożliwia nam dużą konfiguracje poprzez tworzenia własnych bibliotek czy nagrywania materiału. Po uruchomieniu otwiera nam się również cały silnik, którego ikona jest zawsze widoczna w zasobniku systemowym. Informuje ona nas o danych jakie ściągamy i wysyłamy w trakcie transmisji. Program nie wymaga od nas dużej ingerencji wystarczy, że klikniemy na „Plik -> Otwórz strumień w sieci” i wkleimy nasz link. Po chwili jesteśmy podłączeni z innymi użytkownikami i możemy oglądać dany materiał.

Innym popularnym programem jest SopCast. Link do strony autora: http://www.sopcast.com/download/win.html. Po instalacji możemy założyć konto lub zalogować się anonimowo. Program umożliwia nam odtwarzanie jak i nadawanie materiału z naszego komputera.

 

3. Konfiguracja Kodi z protokołem p2p

Dzięki wtyczce Plexus możemy również na Kodi odtwarzać streamy z SopCcast czy Ace Stream. Do instalacji możemy użyć wbudowanego addon installera z wtyczki > INDIGO < jak i również zrobić to manualnie:

Jak instalować dodatki można zobaczyć w poradniku: KODI – instalacja wtyczek

Z głównego menu kodi: System/Menadżer plików
Dodaj źródło: http://fusion.tvaddons.ag
Nazwa źródła: fusion
Ponownie główne menu: System->Dodatki
Zainstaluj z pliku: fusion -> kodi-repos -> english -> repository.xbmchub-x.x.x.zip
Wracamy do System->Dodatki i Zainstaluj z repozytorium -> TVADDONS.AG… -> Programy -> Plexus

Powinna nastąpić instalacja SopCast jak i AceStream. Wtyczke znajdziemy w głównym menu w zakładce Programy. W zależności z jakiego źródła mamy dany link możemy go wkleić do programu:

Po chwili nasze źródło powinno się odtworzyć:

Programy tego typu najczęściej są darmowe i działają tylko wyłącznie dzięki inicjatywie ludzi, którzy udostępniają materiały między sobą. W internecie można znaleźć wiele odnośników do audycji sportowych czy filmów.