Jak odtwarzać Twitch, Youtube i podobne serwisy na VLC?

Wiele stron do odtwarzania materiałów wideo jak np. Twitch, Youtube czy Dailymotion korzysta z ciężkich playerów o ograniczonych możliwościach. Często na stronach jest wiele niechcianych reklam i dodatków, które tylko spowalniają nam odtwarzanie. Prosty program Streamlink umożliwia nam przeniesienie strumienia do popularnego odtwarzacza VLC. Player ten pozwala nam na odtwarzanie materiałów na żywo jak i również wcześniej zapisanych przez autorów. Dużym plusem jest również możliwość nagrywania video czy robienie snapshotów.

INSTALACJA:

Na początek ściągamy program Streamlink ze strony autora: Link do wersji na Windows. Do odtwarzania materiału najlepszy będzie VLC, więc ściągamy go ze strony producenta http://www.videolan.org/vlc/. Proces instalacji jest standardowy i nie wymaga od nas większej wiedzy.

Po zainstalowaniu jesteśmy praktycznie gotowi do odtwarzania materiału. Program Streamlink uruchamiany jest z konsoli CMD (wiersz poleceń) w tym celu z menu start naszego Windowsa wyszukujemy CMD.exe i uruchamiamy go.

Nastepnie w konsoli wpisujemy „streamlink (adres video do odtwarzania) (jakość obrazu: worst lub best)
np. „streamlink https://www.twitch.tv/miketvlive best”

Po wpisaniu klikamy enter i po chwili nasz link otwiera się automatycznie w VLC.

Konsola musi być cały czas otwarta w innym przypadku stream się wyłączy. Cały proces zajmuje parę sekund a wygoda i możliwości jakie daje nam odtwarzacz na pewno nam ułatwią oglądanie.

LISTA KOMPATYBILNYCH STRON ZE STREAMLINK