Kodi – Instalacja wtyczek

Kodi umożliwia tworzenie bibliotek multimediów z naszego komputera ale również z list dostępnych w internecie. Popularne serwisy udostępniają swoje dodatki, które możemy instalować w Kodi i cieszyć się filmami, muzyką a nawet oglądaniem telewizji na żywo. Popularne repozytoria możemy dodawać poprzez wpisanie ich adresu do kodi lub ściągniecie na dysk ze strony autora. W tym poradniku zainstalujemy najpopularniejszy dodatek do filmów i seriali „Exodus”.

1. Najpierw musimy zezwolić Kodi na instalacje dodatków z nieznanych źródeł (ten krok wykonujemy tylko raz). Z głównego menu Kodi wchodzimy w „System/Ustawienia”

2. Następnie „System”

3. W menu „Dodatki” zaznaczamy opcje „Nieznane Źródła”

4. Cofamy się do głównego menu i klikamy w „System/Menadżer plików”

5. Klikamy myszką dwa razy „Dodaj Źródło”

6. Następnie wprowadzamy adres naszego repozytorium „http://fusion.tvaddons.ag” i klikamy „Gotowe”.

7. Na dole wprowadzamy nazwę źródła mediów pod, która będziemy mogli znaleźć później to repozytorium. Wpisujemy „fusion” (nazwa jest dowolna) i zaznaczamy „Gotowe”

8. Ponownie cofamy się do głownego menu i klikamy w „System/Ustawienia”

9. „Dodatki”

10. Następnie „Zainstaluj z pliku zip”

11. W menu wchodzimy w nazwę repozytorium jaką nadaliśmy wcześniej czyli „fusion”

12. Jak widzimy w środku to repozytorium oferuje nam dziesiątki różnych dodatków. Możemy je dowolnie instalować, lecz dzisiaj skupimy się na „Exodus”. Wchodzimy w „kodi-repos” dalej „english” i na dole klikamy w „repository.exodus-1.0.1.zip”

13. Jeśli wszystko poszło pomyślnie w prawym dolnym rogu otrzymamy komunikat o poprawnej aktualizacji wtyczki. Następnie w tym samym menu przechodzimy do „Zainstaluj z repozytorium”

14. Dalej klikamy w „Exodus Repository”, „Wtyczki wideo” i klikamy w nasz dodatek „Exodus”. Pojawi się menu, w którym wybieramy opcje „Aktualizuj” i wybieramy najnowszą wersję dodatku.

15. Po instalacji powinniśmy mieć komunikat, że dodatek jest zaktualizowany i aktywny. Teraz przechodzimy do głównego menu i klikamy w „Wideo/Dodatki”

16. Tutaj znajdziemy nasz „Exodus” jak i inne nasze później zainstalowane dodatki wideo. Klikając prawym przyciskiem myszki na daną wtyczkę możemy ją konfigurować czy też odinstalować.

Tak wygląda instalacja dodatków z repozytoriów. Pierwszy raz może wydawać się długi ale zapewniam następne będą trwać maksymalnie jedną minute.