Kodi – Dodawanie list IPTV

Kodi umożliwia nam oglądanie telewizji czy słuchanie stacji radiowych na żywo. W celu dodania naszej listy potrzebujemy najpierw skonfigurować wtyczkę, która je obsługuje. Najpopularniejszym klientem telewizji w Kodi jest PVR IPTV Simple Client. Jest on domyślnie zainstalowany, potrzebuje tylko naszej aktywacji.

1. Z menu głównego kierujemy się do zakładki „System”

2. Dodatki

3. Moje dodatki

4. Klienty telewizji

5. Klikamy w PVR IPTV Simple Client a nastepnie w menu przechodzimy do „Konfiguruj”

6. Najpierw musimy ustalić ścieżkę do naszego pliku m3u. Może ona znajdować się na naszym urządzeniu czy w sieci lokalnej lub w internecie. Dodajemy Adres URL np.: http://mediahunter.pl/tv.m3u i klikamy gotowe.

7. Pozostałe funkcje nie są wymagane. Jest to ustawienie przewodnika i loga kanałów. Jeśli jesteśmy w posiadaniu listy EPG wpisujemu jej adres url lub wyznaczamy lokalizacje z urządzenia. Link do logotypów kanałów możemy dodać we wtyczce lub bezpośrednio w pliku m3u wpisując go w danym wierszu (więcej info w poradniu Konfiguracja playlist m3u). Po konfiguracji klikamy ok i przechodzimy do wcześniejszego okna. Klikamy aktywuj, na dole pojawi nam się komunikat o dodaniu przez nas kanałów do wtyczki.

8. Cofamy się do głównego menu i wchodzimy w zakładkę „Telewizja” i oglądamy naszą listę.

W internecie jest wiele darmowych jak i płatnych stron oferujących listy IPTV. Więcej szczegółów można znaleźć na: http://mediahunter.pl/iptv/